SAUNY FIŃSKIE

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą saun fińskich / saun suchych.

Sauny fińskie częściej znane są pod nazwą sauny suchej. Korzystanie z sauny fińskiej jest wprost idealnym rozwiązaniem na poprawę ogólnej kondycji i wydolności organizmu oraz na detoksykację. W saunie ciało odpręża się, dzięki czemu możliwy jest odpoczynek zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Wysoka temperatura otoczenia sprawia, że temperatura wewnątrz ciała także się podnosi uruchamiając wewnętrzne procesy w organizmie. Co za tym idzie - wzrasta szybkość krążenia krwi, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia oraz zwiększenia czynności serca. Zabiegi w saunie fińskiej polecane są szczególnie osobom cierpiącym na astmę, czy zaburzenia krążenia obwodowego. Sauny te znane są także jako wspaniały środek łagodzący bóle mięśni czy reumatyczne.

Sauna fińska, sauna sucha, to zazwyczaj dość małe pomieszczenie ogrzewane do temperatury około 80-120 stopni Celsjusza. Powietrze w saunie fińskiej jest bardzo suche - jest to około 15%. Całość zabiegu przegrzewania organizmu trwa około 8 do 12 minut, a następnie należy schłodzić ciało w zimniej kąpieli lub pod prysznicem. Dzięki naprzemiennemu działaniu gorąca i chłodu uruchamiają się w organizmie procesy termoregulacyjne, które poprawiają odporność, a także hartują organizm. W swojej budowie przede wszystkim charakteryzuje się schodkowo ułożonymi drewnianymi ławami (najczęściej wykonanymi z cedru lub jodły kanadyjskiej) oraz specjalnym piecem rozgrzewającym kamienie.

Sauna fińska ma wiele zalet. Jedną z nich jest pozytywny wpływ na przemianę materii. Rozgrzanie organizmu powoduje przyśpieszenie metabolizmu i przyśpiesza trawienie, co jest idealnym rozwiązaniem jeśli chcemy zrzucić parę zbędnych kilogramów. Wydzielający się podczas przebywania w saunie fińskiej pot paruje z powierzchni skóry, usuwając niepotrzebne produkty przemiany materii oraz toksyny z organizmu. Zrelaksowanie całego ciała zmniejsza poczucie zmęczenia, odprężenie mięśni oraz działa bardzo odstresowująco.

Także osoby cierpiące na depresję, docenią pozytywny wpływ na radzenie sobie ze swoim problemem poprzez przebywanie w saunie fińskiej, która poprzez ciepło relaksuje, poprawia samopoczucie oraz łagodzi napięcie psychiczne.

Wysoka temperatura jaka panuje w saunie fińskiej doskonale wpływa na skórę i ogólną kondycję cery. Ciepło powoduje odblokowanie gruczołów łojowych, a co za tym idzie reguluje wydzielanie sebum. Po zabiegu w saunie fińskiej skóra staje się oczyszczona, odżywiona i promienna, a także dzięki otwarciu wszystkich porów skóry - zabiegi nawilżające działają znacznie lepiej.

Miasta gdzie najczęściej realizujemy swoje usługi:

Szeroki wybór naszych usług dociera do coraz większej ilości miast. Staramy się, by nasi klienci mieli dostęp do wszystkiego, co najlepsze w naszej ofercie. By dostępność była w zasięgu ręki!

mapa miast

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych. Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.