Tężnia solankowa pod wymiar

DANE TECHNICZNE
  • Wymiary: zależne od projektu
  • Konstrukcja: z drewna świerkowego
  • Oświetlenie: LED górne
  • Inne: system uzupełniania wody

Na ułożoną na drewnianej konstrukcji tarninę podawana jest za pomocą pomp solanka w górną strefę konstrukcji. Rozprowadzona rurkami solanka spływa swobodnie po gałązkach a jej nadmiar gromadzi się w korycie umieszczonym na posadzce. Tak rozprowadzona solanka podlega intensywnemu parowaniu wytwarzając w pomieszczeniu intensywny aerozol.
Tężnia Solankowa nasyca powietrze jodem, bromem i całą gamą innych mikroelementów jak magnez, sód, potas, żelazo i innych. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi, ponieważ jego cząsteczki mają znaczną zdolność penetracji poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę. Wokół Tężni wytwarza się specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Mikroklimat Tężni wytwarzany jest wskutek ociekania solanki i działania ruchu powietrza, co powoduje intensywne parowanie, a rozbijane cząsteczki solanki sprzyja także hydrojonizacji.
Mikroklimat Tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu. Często aerozolu obdarzone są ładunkiem ujemnym ponadto mają działanie bakteriobójcze.
Najkorzystniejsza w leczeniu jest solanka o stężeniu 3- 5 %.

Zabudowa profesjonalnej tężni pod wymiar .

- Wykonanie kompletnej instalacji tężni solankowej, wewnętrznej, jednostronnej.
- Szerokość konstrukcji co najmniej ok. 35 cm oraz 70 cm ( koryto), pozostałe wymiary wg projektu.
- Konstrukcja drewniana z drewna świerkowego
- Blendy zewnętrzne : dąb
- Wypełnienie z selekcjonowanych i sezonowych gałęzi tarniny / witek brzozowych
- Oświetlenie LED górne
- Instalacja rozprowadzania solanki wraz z pompą i układem zasilającym. Dodatkowo system uzupełnienia wody.
- Naczynie zbiorcze solanki wykonane ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Skontaktuj się z nami, przygotujemy dla Ciebie ofertę Kontakt

Miasta gdzie najczęściej realizujemy swoje usługi:

Szeroki wybór naszych usług dociera do coraz większej ilości miast. Staramy się, by nasi klienci mieli dostęp do wszystkiego, co najlepsze w naszej ofercie. By dostępność była w zasięgu ręki!

mapa miast

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych. Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.