Tężnia solankowa

Tężnia nasza pracuje na nie zmienionej od wieków metodzie odzyskiwania soli z solanki. Z basenu umieszczonego pod tężnią pompowany jest roztwór NaCl do tak zwanej korony. Na niej umieszczone są drewniane koryta, które systemem kanalików rozprowadzają solankę po wierzchniej części tarniny. Zawiesina spływając po tarninie rozbija się na drobne cząstki które już jako solny aerozol nasycają powietrze w pobliżu konstrukcji.

 

Tężnie tworzone są przez nas z drzewa modrzewiowego, którego właściwości idealnie nadają się na tego typu konstrukcje. Najważniejsza jego zaletą jest odporność na słoną wodę, jako jedyne drzewo nie gnije w solance. Znane są przypadki, iż drewno to wytrzymywało 500 lat działania wody. Kolejnym ważnym elementem naszej tężni jest wkład, który składa się z tarniny. Jest ona niczym innym jak dziko rosnącą śliwą która tworzy gęste kolczaste zarośla. Dzięki ścinaniu jej w okresie późnej jesieni, otrzymujemy wyjątkowo suchy materiał, idealnie nadający się do działania w 16% roztworze NaCl. Pod całym systemem znajduje się misa żelbetowa, w której zbiera się płyn spływający z tarniny. Ten następnie trafia do przepompowni a następnie z powrotem na koronę obiektu.

 

Nasi klienci mogą liczyć na opiekę w każdym okresie budowy tego obiektu. Począwszy od prac projektowych poprzez budowę, wykończenie i uruchomienie, nie zapominając o wymaganych pracach serwisowych.

Jesteś zainteresowany tym produktem?
Skontaktuj się z nami, przygotujemy dla Ciebie ofertę Kontakt

Miasta gdzie najczęściej realizujemy swoje usługi:

Szeroki wybór naszych usług dociera do coraz większej ilości miast. Staramy się, by nasi klienci mieli dostęp do wszystkiego, co najlepsze w naszej ofercie. By dostępność była w zasięgu ręki!

mapa miast

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych. Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.